top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna na střeše vašeho domu: Pro a proti


Fotovoltaická elektrárna je ekologický způsob, jak vyrábět elektřinu pomocí zdroje, který je zde pro každého z nás. Energie slunce je nekonečná. Jaká jsou pro a proti instalaci sluneční elektrárny na vaši střechu?


Pro: Ekologické získávání elektřiny

Současné systémy pro výrobu elektřiny ze slunce jsou technologicky vyspělé. Nedají se srovnat s pilotními výrobky, které na náš trh pronikaly před desítkami let. Nyní se Fotovoltaická elektrárna vyrábí z kompozit, které se po ukončení její životnosti dají recyklovat. Celou dobu tak vyrábíte elektřinu z nekonečného zdroje energie, a po ukončení životnosti vaší soukromé elektrárny se jednoduše vzniklý odpad odveze do sběru. Stále jedete na zelené, ekologické vlně.


Pro: Státní dotace a rychlá návratnost

Když opomeneme přínos pro ovzduší, kdy ekosystém nezatěžujete spalováním fosilních paliv pro výrobu elektřiny, podíváme se na to, co přinese sluneční elektrárna vaší peněžence. Díky státní dotaci můžete pokrýt velkou část nákladů, stát vám přispěje částkou až 150 tisíc korun na realizaci fotovoltaické elektrárny na vaší střeše. Kvůli stále rostoucím cenám elektřiny ze sítě se navíc stanete zcela samostatnými, zvyšování cen se vás prostě a jednoduše nedotkne. Máte svou vlastní elektřinu.


Proti: Sami si ji na střechu nenainstalujete

Možná jste zruční domácí kutilové a všechno si rádi děláte sami. Při instalaci fotovoltaické elektrárny na vaši střechu ale bude nutno povolat specializovanou firmu. Ta totiž přesně určí, jakou nosnost má vaše střešní konstrukce, a doporučí nejvýhodnější řešení celého systému. Profesionální firma pak zajistí také vyřízení státních dotací. Vy se tak nemusíte naprosto o nic starat. Po instalaci systému je Fotovoltaická elektrárna naprosto bezúdržbová.


Fotovoltaika je ekologický a ekonomický způsob získávání elektřiny.

Comentários


bottom of page