top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

Na co pamatovat při výstavbě RD? Ušetříte statisíce


Chystáte se v dnešní době stavět rodinný dům? V tom případě se podívejte na některá úsporná řešení, která stojí za to využít. Která to jsou?


Vlastní elektřina

Mít na střeše vlastní sluneční elektrárnu je výhodou, která se vám vyplatí po dalších mnoho desítek let. Fotovoltaická elektrárna je navíc v současné době zahrnuta také v dotačním programu Nová zelená úsporám, proto se její pořizovací cena může pro vás snížit až o 150 tisíc. S vlastní elektřinou, kterou si na střeše vyprodukujete, nejste odkázáni na stále se zvyšující ceny energií z distribuční sítě.


Dotace na zateplení domu

Stát také podporuje další programy, které cílí na co nejvyšší úsporu v rámci běžného provozu rodinného domu. Štědrý dotační program Nová zelená úsporám tak podporuje například i zateplení domu, vhodná řešení oken i dveří, nebo třeba zelenou střechu. Vždy můžete využít jednotlivé programy tak, aby byla vaše úspora ještě větší.


Teplo z obnovitelných zdrojů

Sluneční energii nemusíte využívat pouze pro získávání elektřiny. S její pomocí je možné i zásobovat celou domácnost teplou vodou. Nebo si přejete jinou variantu? Co byste řekli využívání tepla pomocí tepelného čerpadla? Možností je celá řada. Dotace podporují také využívání tepla z odpadních vod.


Chytré topení

Víte o tom, že když je nám teplo na nohy, většinou již nepotřebujeme zvyšovat teplotu v místnosti? Tohoto jevu si všimli také vývojáři podlahového topení a v současné době jej instalují do všech nových i rekonstruovaných prostorů. Stačí vám mnohem méně energie na vytápění domácnosti, abyste se cítili v prostoru domova komfortně a příjemně.


Chytrá a úsporná řešení vám přinesou trvalou úsporu v řádu několika stovek tisíc korun. Pokud je zkombinujete se státním dotačním programem, máte vyhráno a vaše výdaje se ještě sníží.

bottom of page