top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

Proč se fotovoltaika vyplatí nyní víc než kdy dřív?


Přemýšlíte nad nějakými úspornými opatřeními do vašeho domova? Fotovoltaická elektrárna stojí za zvážení víc než kdy dřív. Energetická krize vypukla napříč Evropou a neočekává se, že by to byla záležitost pouze letošní zimy. Spíše se odborníci přiklání k tomu, že nám vysoké ceny energií budou dělat vrásky na čele delší čas. Pokud nad fotovoltaickými panely pořád ještě přemýšlíte, přicházíme s několika neprůstřelnými argumenty.


Pokryjete až 70 % spotřeby elektřiny

Opomineme-li fakt, že energetická krize zde bude skutečně déle než jednu zimu, je fotovoltaika skvělým řešením i proto, že pokryje až 70 % spotřeby elektřiny rodinné domácnosti. Tím, že z veřejné energetické sítě využijete zhruba 30 % - výrazně ušetříte.


I když by si řada lidí mohla říct, že se jedná jen o teoretická čísla, ve skutečnosti vychází z praxe. Záleží nyní jen na vás, kolik panelů necháte položit na střechu vašeho domova.


Rychlá návratnost díky dotacím

Stále navíc platí možnost využití dotace z programu Nová zelená úsporám nebo z podobných akcí. I když v České republice panuje ekonomická krize, tyto dotační programy nadále fungují a slibují lidem pomocnou ruku v případě, že se rozhodnou pro investici do tohoto úsporného řešení. Díky dotacím se tak návratnost fotovoltaické elektrárny výrazně zkracuje například z deseti let na polovinu.


Od státu lze totiž získat až 50 % z pořizovací ceny daného úsporného řešení. Samozřejmě záleží na konkrétním fotovoltaickém řešení.


Vyšší soběstačnost

Kromě toho, že se vám fotovoltaika vyplatí z ekonomického hlediska, rozhodně budete rádi i za vlastní soběstačnost. Tedy ne úplnou, ale vyšší soběstačnost je rozhodně benefitem, který je na stole. Nebudete tolik závislí na veřejné elektrické síti a nebudete se tak muset tolik trápit možnými výpadky proudu.

Komentar


bottom of page