top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

S fotovoltaikou ušetříte ročně až 25 tisíc korun


Neustále se zvyšující ceny energií vedou mnohé z nás k úvaze nad vlastní sluneční elektrárnou. Kolik můžete ušetřit s fotovoltaikou na vaší střeše? Bude se jednat o malý systém, nebo větší elektrárnu?


Dotace pro rodinné domy i bytovky

Státní dotační program Nová zelená úsporám v sobě zahrnuje i FVE. Právě fotovoltaická elektrárna může být postavena na střeše rodinného domu, paneláku nebo bytovky s dotací několika desítek tisíc korun. Celkově se může částka, kterou dostanete na podporu sluneční energie, vyšplhat až k 220 tisícům. Fotovoltaika je tak řešení, které se hodí pro každého, kdo přemýšlí nad trvalou úsporou za energie.


Kdy se vrátí původní investice

Vaše soukromá sluneční elektrárna vám samozřejmě neúnavně bude vyrábět elektřinu již od první chvíle, kdy bude na vaší střeše. Přeci jen ale bude chvíli trvat, než se vám počáteční investice vrátí. Když využijete státní dotaci, obvyklá doba návratnosti investice je šest let. A to i v případě, že nebudete plně soběstační pro výrobu elektřiny ze své střechy. V našich podmínkách totiž není možné zajistit stoprocentní soběstačnost. Ostrovní systémy sice existují, ale je potřeba poměrně velké plochy fotovoltaických panelů.


Kolik ročně ušetříte

Jelikož se ceny elektřiny z distribuční sítě neustále zvyšují, fotovoltaika je velmi výhodné řešení současné situace. Ročně se vám v případě malého domu, kde vyrobíte 2500 až 3000 kWh elektrické energie podaří ušetřit okolo patnácti tisíc. V případě větší stavby je pak úspora výraznější. U velkého domu, kde ročně vyrobíte až 5300 kWh elektřiny, se vám podaří ušetřit i více než 25 tisíc. Pro výkon každé fotovoltaické elektrárny je přitom rozhodující její poloha. S konkrétním řešením vám vždy pomůže technik společnosti, která se řešením fotovoltaiky zaobírá.


S fotovoltaikou se vám podaří trvale ušetřit za elektrickou energii.

Comments


bottom of page