top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

Vlastní elektřinou se vymaníte z diktátu cen


Stále se zvyšují ceny za elektrickou energii. Přitom již existuje účinný způsob, jak si vyrobit elektřinu pro každý domov zvlášť. Jak to udělat, abyste i vy mohli využít státní dotaci sto padesát tisíc, a měli vlastní energii pro vaše spotřebiče?


Neustálé zvyšování cen

Každý rok je to stejné. Zatímco na jedné straně se ozývají experti, kteří slibují, že letos se rozhodně zdražovat nebude, výpis za elektřinu hovoří jinak. Kromě spotřebních věcí se totiž neustále zvyšují i ceny elektřiny. Je to již trend, který se nejspíše nebude v nejbližších měsících či letech měnit. Proto není divu, že lidé hledají jiná řešení, jak si energii pro své spotřebiče získat. Fotovoltaická elektrárna je způsob, který nabízí zajímavé možnosti.


Státní dotace, které uvítáte

Elektřinu ze slunce není složité získat. Stačí vám k tomu vlastní sluneční elektrárna, kterou si necháte nainstalovat na střechu svého domu. Od té doby se vás již ceny za energie týkat nemusí. Vyrábíte si z pouhých slunečních paprsků vlastní elektrickou energii, kterou navíc dokážete skladovat a využívat i ve dny, kdy slunce příliš nesvítí. Na pořízení sluneční elektrárny přitom dostanete v rámci státního programu Nová zelená úsporám štědrý státní příspěvek.


Jste ostrovem

Systém fotovoltaické elektrárny, který na své střeše vybudujete, můžete dokonce zcela od elektřiny ze sítě odstřihnout. Výpadky v síti, ale ani zvyšující se ceny, se vás tedy již netýkají. Další možností pak je zachovat si svou přípojku, a příležitostně do sítě prodávat vámi vyrobenou elektřinu, nebo si zase v dlouhých zimních dnech ze sítě nějakou elektřinu odebírat zpět. Je pouze na vás a na vaší spotřebě, jak si systém nastavíte.


Ceny elektřiny se stále zvedají. Se státní podporou pro využívání obnovitelných zdrojů energie se vás již tyto stále se stupňující částky týkat nebudou. Konečně jste soběstační.

コメント


bottom of page