top of page
západ slunce, dále, sluneční zdobit šaty

Článek blogu

Aktuální informace v oboru fotovoltaiky

Zelená střecha, fotovoltaika nebo tepelné čepadlo?


Při stavbě domu se snažíme hledat nejen designová, ale také užitečná řešení. Přinášíme vám pár tipů, se kterými se vám podaří stavbu nejen zpestřit, ale také ušetřit několik tisíc ročně.


Zelená střecha – ráj pro oko i úsporné řešení

Kdo by si na svém domě nepřál mít dokonalou louku? Zelená střecha je možnost, jak svou stavbu zaizolovat, a jak zároveň dopomoci přírodě, aby byla součástí našich životů. Pro zelenou střechu je navíc letos možné využít štědrou státní dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Díky tomuto řešení se vám podaří zateplit střechu a snížit tak náklady na vytápění každý měsíc z vaší topné sezóny.


Co byste řekli na vlastní sluneční elektrárnu?

Získávat energii ze slunce byl odedávný sen člověka. V posledních desítkách let se nám tento sen daří proměňovat ve skutečnost. Vlastní fotovoltaická elektrárna (FVE) vyrábí po celý den neúnavně elektřinu ze zdroje, který je zde pro každého z nás. Vždyť slunce je zde pro nás všechny zcela zdarma, jen jsme jej dosud nedokázali využít. I toto řešení je zvýhodněno a můžete na něj získat státní dotaci až ve výši 150 tisíc korun.


Úspora díky tepelnému čerpadlu

Abyste svůj dům mohli považovat za nízkoenergetický, můžete přijmout také další opatření. Oblíbeným řešením je například tepelné čerpadlo. Systém, který využívá obnovitelné zdroje energie jako zdroj vytápění celé domácnosti, je také státem podporován. Teplo tak můžete získávat například z půdy v blízkosti vašeho domu, z vrtu vedle vašeho domu, z odpadních vod, nebo například ze vzduchu v okolí domu. Vždy se jedná o využití zcela přírodního zdroje, který je obnovitelný. Nic se nespaluje.


Každá novostavba si zaslouží vhodné úsporné řešení. Svůj nový dům si tak můžete zpestřit něčím, co vám bude po dlouhá desetiletí přinášet užitek i úsporu. Proč nevyužít nových technologií?

Comments


bottom of page